M-am saturat de oameni care pun etichete dupa firma sau dupa pretul imbracamintei ce o purtam. M-am saturat de cei care se cred mari si tari doar pentru poarta o anumita firma, cand defapt caracterul nu are pret.
Sunt oameni care pur si simplu adora sa fie "la moda" ok, nu am nimic cu ei...mai degraba am ceva cu cei care ii favorizeaza, care cred ca daca persoanele respective au haine "COOL" sunt persoane foarte , dar foarte ok.Ei bine, nu e asa.Am cunoscut persoane care se imbracau de la cel mai scump magazin dar care nu erau in stare sa poarte o conversatie decenta pe o tema la intamplare, persoane care aveau un comportament josnic fata de cei din jurul lor fiind false si superioare.
Si sunt oameni care intradevar, nu isi permit haine sofisticate dar au un suflet de aur si o educatie "ca la carte" dar din pacate nu sunt apreciati la adevarat lor valoare din cauza acestui "detaliu".Mi se par "oameni" falsi cei care indraznesc sa te judece dupa hainele purtate, oameni care nu se respecta pe ei insisi din aceasta cauza nu ii va respecta nici pe cei din jur.
Eleganta nu tine de imbracaminte, ci de gesturile pe care le faci
Tu ce spui: Haina face pe om sau omul pe haina?
Sunt oameni care pur si simplu adora sa fie "la moda" ok, nu am nimic cu ei...mai degraba am ceva cu cei care ii favorizeaza, care cred ca daca persoanele respective au haine "COOL" sunt persoane foarte , dar foarte ok.Ei bine, nu e asa.Am cunoscut persoane care se imbracau de la cel mai scump magazin dar care nu erau in stare sa poarte o conversatie decenta pe o tema la intamplare, persoane care aveau un comportament josnic fata de cei din jurul lor fiind false si superioare.
Si sunt oameni care intradevar, nu isi permit haine sofisticate dar au un suflet de aur si o educatie "ca la carte" dar din pacate nu sunt apreciati la adevarat lor valoare din cauza acestui "detaliu".Mi se par "oameni" falsi cei care indraznesc sa te judece dupa hainele purtate, oameni care nu se respecta pe ei insisi din aceasta cauza nu ii va respecta nici pe cei din jur.
Eleganta nu tine de imbracaminte, ci de gesturile pe care le faci
Tu ce spui: Haina face pe om sau omul pe haina?